The Shookies / Blackbirds / Vlny

V pátek 23.listopadu nás ve Zdi čeká živé vystoupení, kterého se ujme brněnská kapela The Shookies, a také dvě lokální Blackbirds a Vlny.

⭐️ THE SHOOKIES – vznikla v roce 2010 v jedné vysokomýtské kavárně, kde se potkala parta lidí se stejným hudebním cítěním a chutí společně tvořit. Inspirovala je především písničkářská tradice zahraničního folk-rocku a acoustic-rocku a z buskování v parku se postupně vypracovali až na klubovou a festivalovou scénu. V roce 2014 pokřtili debutovou desku Great Test Hits. Byť se od svého vzniku složení kapely částečně obměnilo, stále si zakládá na původním hudebním záměru a osobitém zvuku. Nebojí se však zůstat otevřená rozličným žánrům a experimentovat. Za poslední největší úspěch považuje support Glenu Hansardovi a Interference v olomouckém Jazz Tibet Clubu. V současné době The Shookies pracují na nových skladbách a připravují druhé album.

⭐️ BLACKBIRDS – zábřežská kapela Blackbirds je kvintet hrající od roku 2015 především jazz, francouzské chansony i populární hudbu, a to na svatbách, ale i menších akcích, jako jsou vernisáže a různé oslavy. Zakládající členy Vendy Pumprlovou (zpěv), Pavla Koláře (saxofon) a Pavla Doubravu (klávesy) postupně doplnil Ondřej Karlík (baskytara) a Martin Kreuziger (bicí). Od roku 2017 post baskytary převzal Pavel Smoroj a post bicích Adam Steidl. V roce 2018 odehráli Blackbirds několik svateb a oslav, ale také vystoupili třeba na festivalu Hella – letem světlem – v Mohelnici. Současný repertoár postupně rozšiřují o moderněji laděné jazzové a swingové písně, ale i o ty populární.

⭐️ VLNY – tvorba kapely Vlny je jejich životní romancí, autenticky vychází z poklidně a plně žitých životů. Jejich písně nejsou termínované zakázky, ale niterné výpovědi s osobní garancí. Parta osmi přátel ze Zábřeha a okolí je ve stejném složení okolo frontmana Karla Kolčavi již téměř 10 let, během nichž ještě jako původní Velmi krátké vlny vydala album Nečekaně průzračné a pak již jako Vlny stejnojmenné album Vlny. To natočili v roce 2017 ve spolupráci s uznávaným hudebním producentem Borisem Carloffem. V současnosti chystají Vlny nové písně a vydání singlu.

Datum: 23. listopadu 2018
Vstupné: 90,- Kč