Metalcore / Metalrock

Metalovou jízdu pro všechna metalová srdce přináší:

⭐️ SOUL OF SCARLETT – metalcore / Šumperk
⭐️ MEANWHILE IN SPACE – metalcore / Brno
⭐️ DOWN d DRAIN – metal-rock / Nová Hradečná

Pozor změna: Soul of Scarlett vystoupí místo původně ohlášené kapely Remedy Remains, která nakonec vystoupení musela odříct z rodinných důvodů.

Datum: 16. března 2019
Vstupné: 80,- Kč

ℹ️ Bio a historie:

⭐️ SOUL OF SCARLETT ⭐️
Kapela Soul of Scarlett vznikla počátkem září 2014, kdy vydala první skladbu ‚Infidelity‘, která nese prvky tvrdých screamů a dává jasný směr další tvorbě. Po velmi dobrých ohlasech kapela neváhá a ve spolupráci s Filipem Vlčkem nahrává další skladbu s názvem ‚Get Me Out‘. K této skladbě bylo zároveň vytvořeno první lyric video a skladba byla vydána 19.října 2014. V roce 2016 přichází do kapely nový člen – kytarista Filip, se kterým kapela cvičí koncertní set, píše nové skladby a na podzim se konečně poprvé ukazují na stagi. V roce 2017 kapela udělala několik koncertních zastávek a 10.10. vydala své debutové EP, nesoucí název ‚Anxiety EP‘. EP obsahuje v digitální verzi 5 skladeb a ve fyzické (na CD) 7 skladeb + intro a outro. 11.12. vychází kapele první oficiální videoklip ke skladbě ‚Penny Sized Silicone Babies‘, v němž se objevují záběry z koncertů odehraných v Šumperku, Zábřehu, Chropyni a Brně v témže roce. V roce 2018 kapela vydává singl ‚Lies Behind Your Eyes‘, který společně s dalšími novými songy představuje na několika koncertních zastávkách v Brně a Šumperku, kde působila jako předkapela velikánům Welicoruss. V průběhu roku se kapela loučí s bubeníkem Mattem a basákem Romanem. Do kapely přichází nový basák Phil, který je do kapely zapadne velmi rychle a po pár týdnech zkoušení vyrážejí na první koncerty v nové sestavě. V roce 2019 se kapela chystá na vydání několika singlů a videoklipu.

⭐️ MEANWHILE IN SPACE ⭐️
Jsme Meanwhile in Space – multi-kulti kapela mezinárodního složení. Dobře, tak úplně mezinárodního ne, ale náš zpěvák Kubo je Slovák, nepočítá se to trošku? Hrajeme hlavně hardrock, který křížíme s melodickými částmi a breakdowny. Dali jsme se dohromady teprve na podzim 2017. Každý z nás má ale s hudbou několikaleté zkušenost. Honza (rytmická kytara), Tom (bicí) a Pepa (basa) spolu hrají už sedmým rokem, Kubo (zpěv) a Pavel (sólová kytara) se připojili loni. Kromě toho, že máme všichni rádi hudbu, máme taky slabost pro Božkov a Jégr. Takže pokud byste nás chtěli po koncertě na něco pozvat, teď už víte na co.

⭐️ DOWN d DRAIN ⭐️
Hudební uskupení DOWN d DRAIN, bylo založeno v říjnu roku 2016. Čtveřice hudebních nadšenců (David Studený, Lukáš Matal, Marek Ševčík, Michal Matal), která byla k hudbě vedena již od útlého věku, se rozhodla vystoupit z davu obdivovatelů a stát se těmi obdivovanými. K dosažení tohoto cíle přichází v říjnu roku 2017 pomoci pátý a poslední člen (Eliška Petrová) na pozici hlavního zpěvu. Své zkušenosti ,které načerpali nebo stále čerpají v ZUŠ Uničov, se snaží promítnout do vlastní tvorby s anglickými texty. Hudební styl, který můžeme pracovně nazvat progresivní metal-rock, je silně ovlivňován jak starou rockovou klasikou, tak moderními progresivními styly.