Bluesberg / Fly Tomorrow

Do Zdi se po téměř roce opět vrací Bluesberg! Kapela, která minule dokázala, že blues do Zdi zkrátka patří.

Kořeny této kapely sahají do roku 2000 a od začátku je jejich heslem: „Budeme hrát svoje věci a budeme zpívat česky.“

Název Bluesberg vymyslel Michal Drlík podle jména kopce – poutního místa – Křížový vrch, místní mu říkají Kreuzberg a od toho už je jenom kousek ke jménu Bluesberg. Je to také název sólového CD (Michal Drlík – Bluesberg), jehož vznik předcházel založení kapely.

Členové:
Michal Drlík – zpěv, akustická kytara
Jaromír Pospíšil – kytara
Oldřich Pospíšil – basa
Michal Drlík junior – saxofon
Otakar Berežný – bicí

———————————————–

Na kapelu Bluesberg naváže kapela Fly Tomorrow.

Fly Tomorrow (vznik 2008) se pyšní vlastní tvorbou převážně ve stylu hard-rocku a blues, s dominantní sólovou kytarou a foukací harmonikou.

Kapela odmítá žánrová klišé, patrné jsou vlivy klasického i moderního blues, rocku přelomu 60. a 70. let, ale i funku a grunge. Hudba i texty jsou autentické, nevyumělkované, bez kudrlinek a napodobování. Své posluchače si Fly Tomorrow získali také širokým záběrem současného repertoáru – od energické nakládačky syrového blues až k melodickému rocku a metalovým či poloakustickým baladám. V současnosti nahrává kapela své druhé album.

Členové:
Daniel Agnew – foukací harmonika, zpěv