Jedna z věcí, která ke Zdi neodmyslitelně patří je stolní fotbálek. Klub aktuálně disponuje stolem Garlando, který je zde volně k dispozici, a od poslední “reinkarnace” klubu jsme zde uspořádali i několik turnajů. Nejdříve šlo spíše o pokus, jestli je zde o něco takového vůbec zájem, a také si to vyzkoušet i z té organizační strany. Po pár turnajích ale bylo jasné, že zájem zde je, a má smysl v tomto směru pokračovat.

I po organizační stránce došlo k posunu kupředu. Dříve se hrálo stylem každý s každým, nyní se aplikuje tzv. švýcarský systém s následným play-off. Pořadí a body týmů už nemáme na papíru, ale celý vývoj turnaje je možné sledovat na projekci pěkně od baru. Dokonce i samotný fotbálek prošel celkovou údržbou, včetně nových ložisek, či výměny ohlých tyčí.

Letos je to ale poprvé, co jsme se rozhodli uspořádat jeden velký turnaj Wall Cup 2019, který je složen ze série menších. Celkem se odehraje 5 turnajů. V každém turnaji, mimo věcných cen pro vítězné pozice (sponzor pivovar Holba), obdrží každý tým body, které se počítají do celkové bodové tabulky. Z této tabulky nakonec postoupí 8 nejlepších týmů do Grand Finale, které se uskuteční na závěr tohoto roku.

Body v každém ze základních turnajů se udělují podle počtu týmů přímou úměrou. Již máme za sebou první turnaj, kde se zúčastnilo 14 týmů, takže vítězný tým obdržel 14 bodů, druhý tým 13 bodů, třetí 12, a tak to jde dál až po poslední tým, který získal jeden bod. To znamená, že je zde stále velká šance i pro nově příchozí týmy. Celá série turnajů je totiž stále otevřena všem, a pokud příště bude ještě více týmů, bude i více bodů.

O výsledcích z jednotlivých událostí informujeme na sociálních sítích (facebook, instagram, twitter). Pokud nepatříte mezi příznivce těchto komunikačních kanálů, výsledky zpětně doplňujeme i k událostem v programu zde na našich stránkách.
Celkový přehled k jednotlivým zápasům je dostupný na: https://www.klubvezdi.cz/program/wall-cup-2019/
Aktuální tabulku pozic všech zúčastněných týmů najdete zde: https://www.klubvezdi.cz/wall-cup-2019-vysledky/

Všem zúčastněným přejeme šťastný výkop 😉